Animefest 2018: Větší con, ale menší místo na batohy.

Aneb jak jsem potkal spoustu lidí a nešel skoro na žádný program.

Tento rok jsem opět vyrazil ve čtvrtek abych stihnul registrace. K výstavišti jsem dojel akorát včas abych se dozvěděl, že se to opět nestihlo a orgové mají opět smůlu a že ještě není nic natisklé a hotové, ostatně jako každý rok. Nafasoval jsem aspoň pásku a jel se ubytovat a pak na večeři s Xim, Ledmanem, Veve, Terokem, Miratorem a dalšími, co už taky byli v Brně.

V pátek jsem se prospal a po obědě vyrazil s Matym na obhlídku prostor animefestu. Nejdřív jsme se zastavili v zevlovně (odtud ten celovíkendový kelímek) a následně ve skladu, kde jsem potkal Edisona a chvíli na to i Chill a Berryho cestou k Rotundě, kterou jsme prošli až do přízemí A2. Sál A2 byl určitě dobrým tahem, Všude bylo docela dost místa a ve výsledku se i člověk dostal na více programu. Ale stejně mi A2 přisla taková nevyužitá a casto dost prázdná. Značnou část času obhlídky jsme věnovali retroherně, jak jinak.

To už byl Animefest chvíli otevřený a potkal jsem Hayateho díky jmenovce. Mrkli jsme se taky na AF stánek, kde stále čekali na merch a pak jsme se odebrali do rotundy a tam jsem potkal Fensteho s Kuronekem a jejich figurkovou výstavu. To už tam s plakáty mimo jiné šaškoval Garax, SiMiK a Johnyschimpo, kterého jsem poznal opět díky jmenovce. Jelikož nebylo nic jiného zajimavého na práci, tak jsem jim s tím pomohl. Maty mezitím utekl a kluci pak šli prodávat dódžiny. Výstava byla hotová a tak nezbylo než se jít opět projít a mrknout se koho dál potkám.

Na zevlpointu jsem si pokecal se slečnou od registrací a taky viděl tu nekončící frontu. Prostě nádhera. Před rotundou jsem narazil na Aliena a Monikou. Na AF stánku jsem si pokecal s Veve, Terokem a taky s Mirátorem, že stále čekají na merch tak že se zastavím později. Nakonec přijel i Fekki, který stájí tu krásnou frontu. Čas utíkal rychle a vrátil jsem se akorát když merch dorazil a protože opět nebylo do čeho, tak jsem jim pomohl s tříděním. Vydávání objednávek se nakonec přesunulo na sobotu. Večerní program byl v plném proudu a tak byl čas se odebrat do hospody. Nakonec jsem počkal na Kuroneka s Fenstem a dal si orgovský burger.

V sobotu byla ke snídani orgovská míchaná vajíčka bez soli. Pak jsem si zašel pro objednávku na AF stánek, pozdravil jsem Kuroneka u jeho výstavy a šel si zanést tašku do zevlovny. Narazil jsem na MistraBubáka a prošli jsme areál Animefestu. Mimo jiné jsme narazili na stánek Zoneru, kde jsem koupil reedici Temného Metra pro porovnání se starou.

Chtěl jsem skočit na oběd ale ten se posunul na později. Ve skladu jsem pokecal s Edikem a uzmul bubble tea. Občas poprchalo a tak jsem vyrazil na nějaký program místo dosavadního bezcílného bloudění. První přednáška na které jsem byl byla Prasátkova o japosnkém alkoholu. Pak jsem zaskočil s Matym na Manga souboj století a nakonec jsme všichni z KuroUsagi šli na Meonovu Jak jsem zničil českou anime komunitu. Rozhodlo se, že už je čas jít do hospody. Nakonec jsem počkal na Kuroneka s Fenstem.

V neděli ráno nebyl na snídani čas. S Fenstem jsme dorazili na balkón A2 a začali vyměřovat umístnění pásky podle plánku. Ximara už byla na místě a stejně tak lidi s batohy. Tento rok jsme měli prostoru víc na jedné straně, ale na druhé jen po branku, i když jsme dopředu žádali místo až po další nosný sloup. Nakonec vyšlo tak tak. Společnost nám dělal MistrBubák a Fekki. Později nám vypomáhal i Maty. Lidí přišlo hodně a zastavili jsme se až na poledně.

Naposledy jsem se byl mrknout za klukama u dódžinů a na AF stánku, kde jsem koupil hrnek. Před rotundou jsem si koupil oběd a šel rychle zpátky k batohům, kde bylo pořád spousta lidí. Jako posledně i tentokrát jsme se dívali na stream zakončení. Vydávání batohů probíhalo celkem rychle a tak jsme měli brzo prázdno a mohlo se uklidit. Při dokumentaci místa činu mi navíc ještě zapózoval Deadpool. Balkón jsme vrátili do původního stavu a zbylo už jen rozloučit se a jet dom.

Fotogalerie místa činu v 10 hodin a pak v 15:30. Místo se opravdu zaplnilo všechno, ale to nebylo vyfoceno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.