AVG prodává nasbírané data a AdBlock povoluje „přijatelné reklamy“

adblock

Funkce AdBlocku

Pro ty z vás, kdo sledují aktuální dění z bezpečnosti jsou to už trochu starší zprávy ale pro zbytek to může být aktuální.

19. září byl na thehackernews.com publikován článek o porodeji nasbíraných dat od AVG třetím stranám následovaný securityaffairs.co a net-security.org. Server root.cz ve svém serálu Postřehy z bezpečnosti napsal:

AVG plánuje od 15. října přeprodávat vaše data internetovým inzertním společnostem, které shromáždí jejich bezplatná verze antiviru. Pokud byse vám to nelíbilo, zkuste třeba free antivirus od Avastu. Z těch placených bych si dovolil doporučit Kaspersky nebo Bitdefender.

 

3. října thehackernews.com informoval o prodání populárního rozšíření AdBlock neznámému kupci, který povolil „přijatelné reklamy.“ O prodeji taky napsal securityaffairs.co a root.cz v serálu Postřehy z bezpečnosti:

AdBlock, plugin do prohlížeče na účinné blokování otravných reklamních bannerů, byl se svými 40 miliony uživateli prodán neznáme společnosti, která si přála zůstat v anonymitě. K tomu všemu autor zmíněného pluginu ze společnosti odchází a plugin bude aktivovat „Acceptable Ads” funkci. I pokud však vaše reklama není „akceptovatelná”, stačí jen zaplatit poplatek ABP. Je tedy pravděpodobné, že AdBlock byl prodán společnosti zabývající se reklamou.

 

Za mě doporučují nainstalovat uBlock (viz poslední odkaz, na redditu). Přijde mi, že je rychlejší a má lepší kapátko (výber elementu na stránce ke skrytí).

Další články:
AdBlock pro Chrome zapíná „přijatelné reklamy“ a mění vlastníka (root.cz)
Adblock extension with 40 million users sells to mystery buyer, refuses to name new owner (reddit.com)
YSK about uBlock, the better alternative to AdBlock. (reddit.com)

 

Diskuze na Forum.Akihabra.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.