Jak jsem sháněl poslední, 15 let starý, komix v knihkupetví napříč republikou

Tohle léto jsem dokončil konečně seznam mang, manwh a OEL co v Česku vyšly a hned jsem se pustil do inventůry knihovny. Měl jsem za to, že sestrou máme vesměs kompletní sbírku, vyjímaje pár věcí z poslední doby, ale nebylo tomu tak. Myslel jsem, že má ve své knihovně už nějakou dobu pět Warcraft OEL titulů vydaných Alpresem mezi roky 2007 a 2010. Cíl byl tedy jasný, najít na bazaru jestli to někdo prodává, ale hledání na Heuréce odhalilo, že pár výtisků stále ještě prodává Dobrovský na svých pobočkách (vol 1, 2, 3, 4, 5). Mělo to však jeden háček, člověk tam musel osobně. Všech pět, ale nebylo na jednom místě, takže jsem strategicky vybral Plzeň, Olomouc a jako záložní místa Prahu a Brno, kdyby to neklaplo tam.

Objet celou republiku kvůli pěti knížkám znělo lákavě, ale… ale. Napsal jsem tedy pár známým, kamarádům a do dvou anime komunit, kdo má čas a chuť lovit se mnou knihy. Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Maty mi byl před nedávnem uzmout katalog Crewe v Brně a že by mi na Českou když tak skočil. V Brně měli ale jen jednu. Takže přinejhorším by bylo aspoň to. Jako záložní plán by to šlo. Dalším byl KDan, že to tam v té Plzni zná, že do města stejně zrovna jede a že tam skočí. Z Meonovic komunity se mi ozval JeDDy, že by mi vzal ten zbytek v Olomouci, ale až za týden. To znělo dobře. Domluvili jsme se, že pokud někdo to nestihne pře ním, tak je vezme. To už KDan poslal fotku s úlovkem dvou knih. Zbývají tři.

Posledním lovcem je Dr.Sid. Jen co jsem dostal fotku s úlovkem od KDana, tak píše, že by tam klidně další den zajel. Super! Teď ještě vyřešit s KDanem poslání knih. Přibalil mi i NGE diskety z Japanu, co jsme si nechali na jaře poslat. Zásilkovna se zdála jako nejlepší možnost, protože ji oba máme hned vedle baráku. Odeslal to ještě ten den, WOW. Mimochodem, mrkněte se na jeho Youtube kanál ;). Dvě knihy na cestě, tři stále v obchodě.

Další den netrpělivě očekávám výsledky lovu v Olomouci. V nestřežené chvíli mi volá Dr.Sid, skoro se mi nedovolal, že tam mají kromě těch tří ještě čtvrtou, jestli ji nechci. Osvětluji, že mi už jde z Plzně a ještě mu posílám plzeňský úlovek. Lepší než kdejaký zákaznický servis. Později toho dne dostávám fotku i úlovku olomouckého. Teď ještě vyřešit poslání. Volíme opět Zásilkovnu. Sledování balíku od KDana ukazuje, že je v depu v Plzni, takže čekám doručení další den.

Den třetí. Očekávám doručení z Plzně. Odpoledne dostávám SMS, že je balíček na výdejně. Vyrážím tam, vystojím frontu, vyzvednu balíček a jdu nazpět. Pár kroků od výdejny mi přijde druhá zpráva, že mám v té samé výdejně další balík, achjo. Po dvou vystátých frontách jsem konečně došel dom. Live streamem jsme pak zkontrolovali obsah. Chvíli na to mě Zásilkovna informuje, že Dr.Sid odeslal balíček z Olomouce. Dvě doma, tři na cestě.

Čtvrtý den. Stále na cestě.

Páty den. Podle sledování by ho měli doručit na výdejnu. A opravdu, odpoledne přichází SMS, že je tam. V nejbližší volné chvíli jsem pro něj vyrazil. Dneska žádná fronta a slečna mi podává malý balíček. Doma po rozlepení zjišťuju, že je speciálně vystřižen pro knihy, nádhera.

 

Teď už mi pěkně leží v knihovně všech pět pospolu. Dík, kluci, za ochotu a spolupráci 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..