Porovnání nových vydání Gibsona: Neuromancer a Jak vypálit chrome

Nakladatelství Laser, nově pod hlavičkou Euromedia Group, vydalo již páté vydání Neuromancera a čtvrté vydání Jak vypálit chrome.

Trilogie Williama Gibsona

Už z pohledu na obálku je jasně vidět, že se nejedná o obyčejný dotisk. Obálka nového vydání je matná kromě zlatého jména autora, které je vystouplé na přední straně a vyryté na hřbetu. Změnily se taky loga laseru a scifi edice.

Neuromancer, přední obálka – nový, starý

Jak vypálit chrome, přední obálka – nový, starý

Na zadní straně zkrátili obrázek a použili jinou část výřezu z přední části obálky. Na spodu je větší EAN kód, místo topzine.cz (pouze na Neuromancerovi) jsou mediální partneři Pevnost a FantasyMag a odkazy na knizniklub.cz a booktook.cz. Cena se zvedla z 269Kč na 359Kč u Neuromancera a ze 189Kč na 299Kč u Jak vypálit chrome. Popisy knih byly zvětšeny a ztučněny. U Neuromancera byla vynechán poslední odstavec o novém překladu.

Neuromancer, zadní obálka – nový, starý

Jak vypálit chrome, zadní obálka – nový, starý

Obě knihy prošly kontrolou překladu samotným překladatelem Josefem Rauvolfem. Upravená byla také sazba, která opravuje nevhodně rozdělená slova mezi stránkami a podobně. Tisk je vizuálně kvalitnější a na lepším papíře. Počet stránek i obsah je ale totožný.

Neuromancer a Jak vypálit chrome – nové, staré

Největšími změnami prošly obě sekce o autorovi, které obsahují informace o nové trilogii. Aktualizovaný je i seznam vydaných knih z edice Mistrovská díla SF. Credity na čtvrté straně byly zkráceny jen na překladatele, protože jsou všichni uvedení u všech knih na poslední straně.

Neuromancer, ukázka – nový

Neuromancer, ukázka – starý

U Neuromancera je na straně šest seznam Gibsonových trilogií a informace kdy co vyšlo a kdy co vyjde. V novém vydaní je zde poděkování, které předtím bylo na straně 328 vedle obsahu na konci knihy. Obsah byl přesunut na tuto stranu aby udělal místo pro informace o autorovi.

Jak vypálit chrome, ukázka – nový

Jak vypálit chrome, ukázka – starý

Odkazy na novinky laseru na jejich facebooku: Kyberpunk is not dead! | Jak vypálit chrome je sbírka originálních a brilantně napsaných povídek | Biologicky modifikovaná armáda, počítačoví kovbojové… | Kult mezi sci-fi. Bible kyberpunku. | V edici vyšlo již přes 40 kousků a další už připravujeme!

Update: nové vydání Hrabě nula

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..