Přehled českých a slovenských DVB-T a T2 muxů – říjen 2021

Jak už jste mohli slyšet, tak Nova a Prima spustili další tématické programy a tedy je vhodný čas aktualizovat přehledy z posledního článku. Novinkou je Nova Lady, Prima SHOW a rádio ČRo Pohoda. Z regionálních PRAHA TV, TV BRNO 1 a i-Vysočina.cz. Na Slovensku přibyl JOJ Sport HD, zrušili promo kanál a na volnou pozici přidali kódovaný sport 2 v SD, HD verzi překlopili do HEVC a Sport 1 přesunuli do Muxu 4.

Do budoucna se nejspíš chystá snížení rozlišení primy z 720p na 540p protože si za HD nechává Prima platit u placených nabídek. Na Slovensku se začalo testovat HEVC jak v Muxu 1, tak ve dvou regionálních muxech v Nitre, které by měly obsahovat přes 70 programů.

Placený obsah je součástí balíčku Anténa+ od Skylinku v Česku. Na Slovensku poskytuje Towercom balíček Plustelka. Každý měsíc Towercom nabízí ochutnávku některého z placených kanálů odkódováním daného kanálu. Tabulka historie promo kanálu je opět přiložena.


Změny v Listopadu:

  • Šlágr ukončil vysílání 1.11.2021
  • TA3 HD je ve slovenském Muxu 2 odkódováno jako promo

Změny v Prosinci:

  • Šlágr Muzika ukončil vysílání 1.12.2021
  • Šláger Original nahradil původní Šlágr v Muxu 24, Muzika je nadále jen v placené TV jako náhrada Šlágru 2, oba se slovenskou licencí.
  • Klenot TV ukončil vysílání 1.12.2021
  • Šport (RTVS) nahradí v Mux 3 Jednotku SD, takže mux bude obsahovat Jednotku HD, Dvojku SD, Trojku SD a nový Sport HD vše v MPEG4, a dále v Muxu 2 nahradí Šport Trojku a překlopí do HEVC
  • AMC je ve slovenském Muxu 4 odkódováno jako promo, TA3 HD je stále odkódováno
  • Připrav se na budoucnost s programem DofE se někdy brzy(?) objeví v Muxu 23 (nebo 22)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..