Anime Checker, snadná kontrola chyb souboru pomocí CRC32

Anime Checker je malý progámek pro Windows a Linux. Umí vytvářet kontrolní součty CRC32 a porovnat ho se součtem v názvu souboru.

Práce s programem je jednoduchá. Po spuštění lze soubory ihned přesunout přetažením do okna programu (Drag’n’Drop), přidáním pomocí dialogového okna (první ikona zleva) nebo vložením (ctrl+v či první ikona zprava). Přidat lze i celou složku (druhá ikona zleva).

Po přidaní souborů program automaticky začne vypočítávat a kontrolovat CRC32. V této fázi lze kliknout na ikony pozastavení a stop. Po dokončení výpočtu se ve sloupci Status zobrazí výsledek porovnání a ve sloupci CRC vypočtené CRC32, které lze zkopírovat (ctrl+c nebo druhá ikonka zprava). Ve spodní liště je stav ve kterém se program nachází a informace o poctu souborů, které jsou v pořádku, chybné nebo u nich chybí CRC32 k porovnání.

V nastavení programu (Edit > Preferences…) lze nastavit setřídění souborů, mřížku, velikost bufferu, soubory které se ve složce mají zkontrolovat a které nemají, testování pouze souborů s CRC32 v názvu, procházení podsložek a výchozí složku.

Anime Checker lze stáhnout na animechecker.sourceforge.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..