Obálky The Eminence in Shadow Vol.1

Je tu další, a na delší dobu poslední, obálka, Tentokrát jde o první volume mangy The Eminence in Shadow. I přesto, že ji žádný z českých nakladatelů zatím nechce vydat, jsem se rozhodl vytvořit návrh české obálky. Oproti The Saint’s Magic Power Is Omnipotent a My Dress-Up Darling jsem se do toho pustil s většími ambicemi a udělal přední i zadní obálku a hřbet. Celé jsem to dostal na novou úroveň použitím mock-upů.

Ale popořadě. První jsem našel anglickou obálku. Ta bývá v nejlepší kvalitě. Po delší době jsem našel i japonskou v úctyhodné kvalitě a dal jsem se do lepení obou obálek do sebe. Výsledek nebyl tak přímočarý jak u předchozích obálek a musel jsem se uchýlit k překreslování drobných částí. Dopadlo to celkem dobře a tak jsem se pustil do hledání zbylých materiálů – jak vypadá hřbet a zadní obálka. Našel jsem několik příkladů anglických i japonských hřbetů na Ebayi. Taky tam byly italské, ale vždy bez zadních obálek. Sehnal jsem tedy aspoň kvalitní italské a francouzské obálky. Nakonec mi se zadní stranou pomohl Lee a nafotil mi jeho anglické volumko.

Teď jsem měl všechny podklady a bylo třeba vymyslet český název, vybrat fonty a zrekonstruovat hřbet a zadní stranu od nuly. Za název jsem zvolil Eminence ze stínů. Jako vždy se snažím vybrat pěkný název, ale zároveň takový, který nebude v potencionálním oficiálním českém vydání, aby se to pak nepletlo. Inspiroval jsem se anglickou obálkou ohledně sazby, protože jako jediná z dostupných se mi zdá nejlepší. Fonty jsem vybral svoje podle toho jaká kombinace se mi líbila nejvíc Eminence je Cardinal ZE je Trajan Pro a stínů je Veteran Typewriter. Kudrlinka pod písmenem E je tady ten clipart. Kudrlinka na konci je nožička z písmene n. Číslo 1 je taky Trajan Pro a anglický název, který je přítomný i na japonské obálce, je TeX Gyre Schola. Autoři jsou regular a semibold Source Sans Pro. Barvy jsou převzaté z anglické i japonské obálky. Postupné ztmavování u stínů je opět z anglické obálky, mě se to líbilo.

Hřbet bylo celkem snadné vyrobit. Ořezal jsem postavy z už vyčištěného podkladu a poskládal podobně jak na fotkách a sazbu jsem převzal s přední strany. Vyměnil jsem ale barvu pro číslo volume a samozřejmě jinak poskládal název a přebarvil do bílé barvy a opět se stínů ztrácí do černé. Toto ztmavnutí by reálně bylo potřeba navrhnout na kalibrovaném monitoru a vyzkoušet jak to bude vypadat vytištěné. Poslední problém bylo logo nakladatele. Vymyslel jsem tedy název GANG a logo je modrý most s názvem pod tím. Podobnost s jakýmikoliv dvěma českými nakladateli mang je zcela náhodná.

Zadní část obálky byla trochu náročnější. Vzhledem k tomu, že jsem měl vlastně jen jednu fotku, musel jsem si ji barevně docela domyslet pomocí barev pozadí na přední obálce. Jedná se ale o obyčejný gradient. V originále tam byly rozmazané nějaké lístky nebo něco takového, takže jsem našel první nejblíže podobnou věc – vektor hvězd. Pak už jsem jen ořezal postavy podle předlohy, doplnil název a vrhnul se na překlad popisu. DeepL moc nepomohl, ale jako konzultant je fajn. Zvolený font je Noto Serif. Zbylo už jen doplnit logo a ISBN/EAN13 s náhodným číslem. Obálka byla hotová.

Říkal jsem si ale, že něco chybí. chtělo to nějaký mock-up. Díky radě co hledat od kolegy grafika, který spíš žasnul, co dělám, než radil co udělat jinak, jsem našel tento mock-up obálky. Jediné, co bylo potřeba upravit, byla šířka hřbetu, ale nějak se mi to nakonec povedlo. Prý, pokud si najdete ideální mock-up na jednu mangu, sedí to na všechny. Chtěl jsem ale i ukázku otevřené mangy a tak sem si šel sehnat ještě nějakou pěknou dvojstránku a mock-up. Při hledání jsem narazil na celkem kvalitní japonskou verzi prvního volume, kde byla v nižší kvalitě celá obálka. To je tady ta nahoře. Mno, to sem se teda moc netrefil s barvama, ale předělávat to už nebudu. Našel jsem i mock-up, který se mi líbil, ale musel jsem si udělat vlastní ohnutí vrstev. Není to úplně perfektní, ale účel to plní. Měl jsem tedy dvojstránku i mock-up, zbývalo udělat překlad a vybrat font. S fonty je to v dialogových bublinách hodně složité, nicméně tady ten jsem požil TeX Gyre Schola. I v originále je použit jiný font, protože tu hlavní hrdina schválně teatrálně pronáší, že je součástí tajné skupiny, i když si to právě vymyslel.

Jako vždy přiložím taky čistou verzi pro ty, co by si chtěli navrhnout vlastní obálku. Hřbet a zadní strana je moje rekonstrukce, takže bude jen přední čistá. Zbývá už jen galerie světových obálek na konci. Tentokrát to bude anglická, francouzská, italská, japonská, korejská, thajská a čínská.

Světové obálky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..