Můžeš mi nahrát přednášku aneb jak jsem (ne)byl na akiconu 2018

To jsem se jednoho pátečního večera dozvěděl, že je právě akicon, když na discord Akihabary přišel Meon, notorický ničitel fansub komunity, a požádal mě o nahrání jeho přednášky. Ani jsem se nenadál a už jsem byl na conu, byť jen přes stream.

Úkol byl jasný, nahrát stream, jenže jak na to… OBS a jiné zaznamenávače obrazovky byl první nápad a taky stejně rychle byl zamítnut. Tedy jsem si pustil stream a podíval se do vývojové konzole na jaké technologii to funguje. Protože mám už zkušenosti se stahováním streamů a VOD z internetu, poznal jsem, že jde o obyčejný m3u8/ts HLS stream s menším háčkem. Twitch si nejspíš hlídá jestli se na stream někdo dívá jinak nepošle další blok. Řešením bylo použít livestreamer na který upozornil Martass na Aki discordu. Článek popisuje jak použit livestreamer s VLC a pomocí něj nahrávat video. To je podobný způsob jak s OBS.

Instalace livestreameru byla snadná. Z konfiguračního souboru jsem se dočetl, že by teoreticky šlo předat přímo stream pro FFmpeg a pomocí něj přímo uložit do mkv kontejneru. Na github stránce jsem nakonec našel způsob jak to provést:

livestreamer –http-header=Client-ID=ewvlchtxgqq88ru9gmfp1gmyt6h2b93 –player-continuous-http –player-no-close https://www.twitch.tv/akiconcz best -O | ffmpeg.exe -re -i – -c copy -flags +global_header akicon2018.mkv

S návodem jsem se podělil na discordu a bylo jasno – jdou nahrát přednášky. S VelkeJecko jsme nakonec nahráli většinu z nich. V pátek jsem viděl kousek yaoi statistik v průběhu testování nahrávání a mini přednášku o VR pornu.

V sobotu jsem přišel až večer a tak jsem chytl kousek zpěvácké soutěže AJ-DO-RU a dřevěných zbraní, přednášku fyzika ve hrách a doslova weeb besedu o anime hláškách. Ajdoru ne vesměs nedalo poslouchat a zbraně mě nezajímaly, tak jsem čekal na další program. Fyzika ve hrách zněla dobře, ale tu jsem viděl až ze záznamu. Anime hlášky byly úžasným zdrojem pobavení na discordu a tak bylo jasno jak zabít čas. Konatina a Meonova přednáška začala později, kvůli zpoždění, ale stálo za to na ni počkat. Šlo nejspíš o nejlepší přednášku na akiconu 2018. Po konci přednášky jsem uzavřel všechna nahrávání a sestříhal jsem nahraný materiál v Avidemuxu. Podporuje sestříhaní bez nutnosti překódování, takže bylo ne dlouho na to hotovo.

Neděli jsem se na stream nedíval. V programu mě stejně nic nechytlo. VelkeJecko nahrál, sestříhal a uplaodnul většinu přednášek. A jak náhle akicon 2018 pro mě začal tak i skončil. Stálo za to se dívat na streamu? Jen na zajímavé přednášky, které byly tak 3. Stálo by za to tam jít osobně? Rozhoně ne.

Odkazy na přednášky:
Jak se vyrovnat s kresleným králíkem ve vašem kanclu
Fyzika ve videohrách
Jak nesledovat porno ve VR
Zapadlé klenoty anime
Společně a hravě za anime hlasem (cringy af)

Dočasná složka od VelkeJecko (soubory časem smaže)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..