Temné Metro – Tajné vydaní mangy s jednodenní distribucí

Původní vydání a dotisk

To, co se nachází pod systémem Tokijského metra, je děsivější, než jste si kdy dokázali představit…

láká obálka hororové mangy Temné Metro, kterou vydalo nakladatelství ZonerPress v roce 2008-2009. Všechny tři díly vyšly na klasickém matném papíře s lesklou měkkou obálkou. V té době se manga v české republice a ani na Slovensku moc neprodávala, protože fanoušků nebylo moc. Všechny díly bylo možné zakoupit i 5 let po vydaní stejně tak i jiné manga tituly. V červnu 2014 ukončili vydávání mangy a oznámili výprodej všech vydaných mang. Ten se konal až do roku 2018, kdy vyprodali v podstatě všechno.

12. prosince 2017 oznámili na svém facebooku soutěž o dotisk jedné série. Výsledek:

  • Spirála – 11
  • Nula – 19
  • Hetalie – 19
  • Metro – 23 (výherce)
  • Měsíc – 9
  • Gravitation – 7

Příspěvek samotný měl 13 liků. Tedy ani ne stovka lidí věděla o hlasování a jen 23 chtělo Temné Metro, které nakonec vyhrálo dotisk.

Tlak čtenářů mangy v češtině na naše vydavatelství stále roste, někteří z vás jsou svými prosbami o dotisky neúnavní 😉 , což nás postupně nahlodává, zda něco z již vydaného nedotisknout, alespoň malonákladem. Takže malá anketka. O co byste měli z níže uvedeného zájem, popřípadě který díl? Co bychom měli určitě dotisknout? Lajkujte níže jen to, co byste chtěli. A pokud malonáklad, jakou nejvyšší částku byste byli ochotni zaplatit za jeden svazek z uvedených titulů?

Rozdíl velikosti

14. března 2018 byla zveřejněna cena a datum s tím že bude omezen počet kusů.

Děkujeme za hlasování v anketě níže, na plné čáře vyhrálo Temné metro. Můžete se tedy těšit na všechny tři díly. A abyste věděli, na co se připravit – jeden díl bude stát 249 Kč, sada tří bude stát 600 Kč. Máte ještě chvíli čas na rozmyšlení (cca týden), zda do toho jít. Počet ks bude omezen, takže jakmile zveřejníme zprávu, že je série v prodeji, nezaváhejte 😉

22. března 2018 byl dotisk vydán. Nikde ale nebylo napsané že se jedná o dotisk a navíc na fajnovém papíře a lepší vazbou – byť stále měkkou. Nevědomost o dotisku tedy pokračovala.

Takže „krléš“. Temné metro po jednotlivých svazcích nebo celou sadu v balíčku můžete začít objednávat již teď 😀 Neváhejte, máme pouze omezené množství…
Objednejte na www.zonerpress.cz nebo balíček na https://www.zonerpress.cz/balicek-3x-temne-metro-dily-1-2-3

Zadní strana

15. května 2018 oznámili poslední účast na Animefestu a to pouze v sobotu, kdy jsem na ně náhodou narazil takzvaně „v zadní uličce“ a teprve až teď zjistil o existenci dotisku, když jsem ho delší dobu zkoumal. Prozradil ho fajnový papír a lepší vazba.

Vážení přátelé japonského komiksu a anime… ano… I letos, ale to už opravdu, opravdu naposledy, budeme mít stánek na Animefestu. Budeme tam pouze v sobotu, tak pokud vás zajímá, co nám ještě zbylo z dob, kdy jsme vydávali mangu a fantasy, přijďte se podívat. Za jednu stovku pořídíte i několik knih. Pro zájemce o všechny tři díly Temného metra (bohužel za plnou cenu) platí, že kdo dřív přijde… Začínáme v sobotu v devět.

Rozdíl je jak už jsem zmiňoval v papíru a pevnější vazbě. Tloušťka všech dílů v dotisku je znatelně menší, ale původně barevné stránky jsou černobílé. Na zadní straně není doporučená cena.

Za 600kč mi už leží v knihovně jako vzpomínka na tajné vydaní mangy o kterém rozhodlo pár lidí na mrtvé facebookové stránce, která se (ne)prodávala na eshopu zoneru a na kterou jsem čistě náhodou narazil na Animefestu 2018 kde byla v prodeji jen jeden den.

Porovnání:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..